OyunSeveriz – Flash Oyun Sitesi

Türkiye’nin En Geniş Flash Oyun Sitesi

Dell’in Son Canavarı: XPS 730

Posted by oyunseveriz on May 5, 2008

ImageDell, üst düzey oyun bilgisayarlarında ismini perçinlemek istercesine yeni modeller sunuyor. XPS 730 oyun bilgisayarı, performans talebinizi karşılıyor mu?

Dell, XPS ile yüksek performanslı bilgisayarlar konusunda oldukça başarılı işler çıkartmayı hedefleyerek, sürekli daha güçlü sistemler piyasaya sürüyor. En son ürünü olan XPS 730 ile sunduğu özellikler, oyuncuların çılgınlar gibi eğlenmeleri ve rakiplerini ezmeleri için gerekli platformu oluşturuyor. Üründe en çok dikkati çeken bileşen, 3,67GHz seviyesinde hız aşırtma yapılmış olan Intel Core 2 Extreme QX9650 işlemcisi (aslında 3 GHz).

4 Grafik İşlemcisi Yeterli mi?

Grafik kartı olarak ise, sistemde iki tane ATI Radeon HD 3870X2 grafik kartı, CrossFire teknolojisiyle birlikte kullanılıyor. Ayrıca toplam 4 GB DDR3 Corsair Dominator bellek de, sistemle beraber 1600 MHz’e yükseltilmiş olarak geliyor.

Image

Ne İsterseniz Var!

Dell, birçok üst düzey sistem üreten bilgisayar üreticisi gibi, bu ürünlerinde bazı bileşenleri fark ödeyerek değiştirmenizi sağlıyor. İlk dikkat çeken durum, gerçi 130 MHz için değmez diyebileceğimiz, işlemci yükseltme imkânı. 500 dolar farka, Intel Core 2 Extreme QX9770 işlemciye 3,8 GHz hıza yükseltilmiş olarak, sahip olabiliyorsunuz. Sistemde değiştirebileceğiniz bir başka önemli bileşen ise, sistemi kuracağınız diskleri, 400 dolar karşılığında, toplam 2 TB’lık RAID 0 dizesine çevirebilmeniz.

Bilgi için: Dell
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net

 

Söz, sizde! Yorumunuzu ekleyin.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: