OyunSeveriz – Flash Oyun Sitesi

Türkiye’nin En Geniş Flash Oyun Sitesi

Necati Şaşmaz (Polat Alemdar) Kimdir?

Posted by oyunseveriz on May 7, 2008

Polat Alemdar Kimdir

Kurtlar Vadisi dizisi ve dizinin diğer serileri ile ünlenen ve Türk insanının kalbinde adeta taht kuran Polat Alemdar kimdir diyenler ve Onun hayatını merak edenler için kısa bir biyografi derlemesi hazırladım.

Necati ŞAŞMAZ Kimdir

Necati Şaşmaz 15 Aralık 1971 tarihinde Elazığ ilimizde doğmuştur. Meşhur olmadan önceki mesleği Turizmciliktir. Eğitimini Kanada’da tamamlayan Şaşmaz; Amerika’da da 6 sene kalmıştır. 2001 yılında Türkiye’ye aile ziyaretine gelen ŞAŞMAZ 11 eylül 2001 tarihinde geri Amerika’ya dönmek istedi fakat o tarihte Amerika 11 Eylül Uçak saldırıları ile giriş çıkışlara izin vermediğinden dolayı ŞAŞMAZ Amerika’ya dönemez ve daha sonra oraya dönmekten vazgeçer ve Türkiye’de kalır.

Amerika’dan Kesin dönüş yapan Necati ŞAŞMAZ; Ankara’da bir sigorta acentası açmaya karar verir. daha sonra Osman SIVAN ile tanışan Necati Şaşmaz Osman Sınav’ın bir dizi projesi olduğunu ve Kendisini başrolde oynatmayı düşündüğünü öğrenir ve yönetmenin bu teklifini kabul eder. Böylece ilk Kurtlar Vadisi serüveni böylece başlamış olur.

Raci ve Zübeyr adında 2 kardeşi vardır. Raci Şaşmaz Kurtlar Vadisi Pusunun senaristliğini yapmaktadır.

Amerika`da kaldığı dönemde yeşil kart sahibi olan Şaşmaz, bedelli askerlikten yararlanarak, askerliğini 28 gün yaptı. Raci Şaşmaz (Kurtlar Vadisi dizisinin senaristi) ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi vardır.

Necati Şaşmaz`ın, içerisinde ilâhi aşkı anlatan şiirlerinin yer aldığı bir şiir kitabı bulunmaktadır. Ankara`da bulunduğu gençlik yıllarında başından bir aşk hikayesi geçen Şaşmaz, yaşadığı duyguları şiire aktardı. Bu dönemde içerisinde bulunduğu tasavvuf kültürünün de etkisiyle ilâhi aşkı şiirlerine yansıtan Şaşmaz, şiirlerini ise “Akş” ismini verdiği bir kitapta topladı.

Şaşmaz`ın kaleme aldığı aşk yüklü şiirlerden birkaçı, Muhammed Necati Şaşmaz ismiyle internette de yayınlandı ve şiirlerin Şaşmaz tarafından Ankara`da bir matbaada bastırıldığı öğrenildi. Ancak ünlü oyuncu, 20`li yaşlarda kaleme aldığı ve edebi yönden de küçümsenmeyecek değerdeki bu şiirlerini ortaya çıkarmadı.

Kitapta `Aşkın nöbeti`, `Sen ve Diken`, `Balıkların Kokusu`, `Sesin` adlı şiirler yer almaktadır.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: