OyunSeveriz – Flash Oyun Sitesi

Türkiye’nin En Geniş Flash Oyun Sitesi

Kolay ve Kısa Yoldan Yüksek Pr Değerine Sahip Back-Linkler

Posted by oyunseveriz on May 9, 2008

Evet arkadaşlar SEO konusuna el attığımdan beri kendim ve sizler için her zaman daha kısa ve kolay yolları araştırıyorum. Bu araştırmalar çerçevesinde SEO konusunda uzman sayılmayacak fakat kendine has taktik geliştirmiş yabancı bir arkadaşımızın taktiğini sizlere anlatacağım.

Evet arkadaşlar biliyorsunuz ki ne kadar çok kaliteli back-link o kadar çok pr yükselişi demek. Yani bizdeki ne kadar ekmek o kadar köfte misali. Fakat tam burada karşımıza büyük bir problem çıkıyor. Yüksek pr değeri olan dizinlere kayıt kimi zaman size en az birkaç aya kimi zaman ise yüzlerce dolara mal olabiliyor. Mesela DMOZ’da listelenmeniz ayları bulabiliyor veya Yahoo’da listelenmek için yıllık 299$ ödemeniz gerekiyor. (Yani 300$ olsa nasıl öderdik değil mi? 🙂 )

Bu linklere sahip olmanız demek arama motorlarının sizin farkınıza varması ve sizi yükseklere taşıması açısından gerekli fakat aylarcabeklemek yerine veya aylarca beklerken boş durmamak lazım. Buna SEO Oyunu diyebiliriz ve siz bu oyunu kazanmak için sürekli yeni yollar araştırmalısınız. İşte bu noktada başkalarının fikirleri size yardımcı olabilir.

Size bahsettiğim Amerikalı arkdaşın yüksek pr değerine sahip back-link elde etme sırrını açıklayacağım. Hem kolay hemde kısa yoldan. Öncelikle sitenize ek bir sayfa olarak link değişimi yapacağınız sitelerin linklerini ekleyeceğiniz bir sayfa oluşturun. Bu sayfayı destekleyenler, kardeş siteler veya link değişim siteleri gibi isimlerle adlandırabilirsiniz. Bu sayfadaki linklerin sayısı arama motorlarını küstürmemek amaçlı 50′yi geçmesin.

Bu noktaya kadar bilmediğiniz bir şey yoktur sanıyorum. Hatta bunun için mi bu kadar lakırdı yaptın diyor bile olabilirsiniz. Peki işin sihirli kısmına gelelim. Bir çok site karşılıklı link değişimi yaptığı sayfalarında ücretsiz LinkMan scriptini kullanırlar. Eğer sizde isterseniz kullanabilirsiniz fakat o kadar da gerekli değil bu aşamada. Scripti indirmek için http://phpjunkyard.com adresini kullanabilirsiniz.

Evet sabırsızlandınız biliyorum ama esas noktaya geliyorum. LinkMan scripti kullanan bir site ziyaretçisinin kendi sitesinin linkini eklemesine izin verir tabi önce o sitenin linkini ziyaretçi kendi sitesine eklemeli. Yani yapmanız gereken şey LinkMan scripti kullanan siteleri bulup onların linkini önce sizin oluşturduğunuz link değişim sayfasına eklemek sonra da diğer siteye kendi linkinizi eklemek olacak.

Ya şimdi bir LinkMan scripti kullanan siteleri nasıl bulacağız dediğinizi duyuyor gibi oluyorum. Çünkü bende ilk duyduğumda aynı şeyleri düşünmüştüm. LinkMan ücretsiz bir script olduğu için scriptin bulunduğu sayfanın altında “Powered by Link Manager LinkMan 1.02 from PhpJunkYard-Free Php Scripts” şeklinde bir ibare bulunmaktadır. Bunu bildikten sonra bütün iş Google amcaya düşüyor. Evet yapacağınız şey Google’dan “Powered by Link Manager LinkMan” şeklinde arama yaparak LinkMan kullanan siteleri bulabilirsiniz. Tabi en üstteki en yüksek pr değerine sahiptir. Artık siz sırayla seçerek linkleri eklersiniz. Havadan back-link hemde hızlıca.

Evet sanırım açıklama ve yöntem aklınıza yatmıştır. Bu tür yolları kaçırmayın derim. Hadi kolay gelsin…

Yazar: Deniz Coşkun (The Hawk)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: