OyunSeveriz – Flash Oyun Sitesi

Türkiye’nin En Geniş Flash Oyun Sitesi

YouTube yoksa bunlar var (Video Siteleri)

Posted by oyunseveriz on May 9, 2008

Yasaklanan YouTube, sizde alışkanlık yaptıysa, şu sıralar bilgisayar başında da sıkılıyorsunuz demektir. En iyi video paylaşım siteleri, bu haberde.

Türkiye‘de başı dertten kurtulmayan YouTube, bilgisayar kullanıcılarının çoğunun alışkanlığı haline gelmiş durumda. Yasaklandığı şu zamanlarda, YouTube‘a ulaşmak bir şekilde mümkün.

Ama bu katakullilerle siteye girmekten ziyade, YouTube‘un alternatifi olan video siteleri de sizin derdinize derman olabilir. En iyi video paylaşım sitelerini, öne çıkan özellikleri ile hazırladık.

YouTube’un Kuzeni Var

YouTube‘un sahibi olan Google‘ın kendi video paylaşım sitesi de görülmeye değer. İçeriğinde çok sayıda Türkçe video var. Yenilenmiş arabirimi ile favorilerimiz arasında ilk sırada yer alıyor.

Image

http://video.google.com/

En Çok Türkçe İçerik Burada

Türkiye‘nin en popüler video paylaşım sitelerinden biri olan İzlesene.com, satıldıktan sonra çok daha profesyoneller elde gelişmeye devam etti. Hem göz yormayan tasarımı hem de hızı ile beğeni kazanıyor.

Image

http://www.izlesene.com/

Kaliteli Görüntüler Burada

YouTube‘dan sonra dünyada en çok tercih edilen video paylaşım sitelerinden biri olan Metacafe, YouTube‘dan çok daha kaliteli görüntüye sahip videolar sunuyor. Ayrıca bir yazılım sayesinde, siteye girmeden de Metacafe videolarını izlemek mümkün oluyor.

Image

http://www.metacafe.com/

Biraz Yabancı Biraz Türk

Yabancı olmasına rağmen, Türkiye’den gelen ziyaretçilerin yoğunluğu nedeni ile siteyi Türkçe arabirimle de sunan Dailymotion’da eğlenceli ve bilgilendirici videolar olduğu gibi neredeyse pornografik videoların da bulunduğunu hatırlatarak uyarıda bulunmuş olalım.

Image

http://www.dailymotion.com/

Superonline da Var!

Türkiye’nin ilk ve en büyük internet servis sağlayıcılarından biri olan Superonline’ın da video servisi var. Sitede en çok izlenen videolara bakmak istediğinizde zor durumda kalabilirsiniz.

Image

http://video.superonline.com/

En Popülerler Burada

Farklı video paylaşım sitelerinden videoları bir araya getirerek okurlara sunan Videoara.com, özellikle de eğlenceli videolar konusunda çok başarılı. Hiç görmediğiniz, kıyıda köşede kalmış videoları, bu sitede bulabilirsiniz.

Image

http://www.videoara.com/

Yahoo’nun Video Sitesi

Google’ın ve Microsoft’un en büyük rakibi olan Yahoo’nun da bir video paylaşım sitesi var. Tasarımı ve içerik yapılandırması biraz daha farklı. 16:9 yayın biçiömi ve video kalitesi ile bu adresi de kaydetmenizde fayda var. Türkçe içerikli video bulmak biraz zor.

Image

http://video.yahoo.com/

Mynet’in Sitesi Güzel ama İsmi Kötü

Türkiye’nin en popüler sitelerinden biri olan Mynet’in, hiç beğenmediğimiz bir isim koyarak yayına açtığı Eksenim’de bulunan videolar da görülmeye değer. Videoların yayınlanma hızına diyecek söz yok. Tek eksiği, içeriğinin çoğunun müstehcen olması ve uyarı vermeden yayınlaması.

Image

http://video.eksenim.mynet.com/

Her Zaman Güncellenen Site

YouTube kapalı kaldığında en çok tercih edilen video paylaşım sitelerinden biri de Vidivodo.com. Sitenin içeriği gerçekten de güncel ve kullanıcıların desteği ile de büyümeye devam ediyor. Ancak, videoları izlediğimiz çerçeve olan o eski TV yapısı, bizi siteden soğutuyor.

Image

http://www.vidivodo.com/

Magazin Videoları Burada

İngiltere’deki The Sun’ın resmi olmayan Türkiye ofisi olan Vatan gazetesinin internet sitesi tam bir magazin cenneti. Maalesef videoların çoğu müstehcen içerik sayılabilir. Güncel videolar ve haber videoları için birebir.

Image

http://www12.gazetevatan.com/video/

Videolar, TV’de de Yayınlanıyor

Bu web sitesinin de diğer video paylaşım sitelerinden pek farkı yok gibi görünse desiteye gönderdiğiniz videoların, dilerseniz gerçek TV kanalında da yayınlanma imkanı bulduğunu söylesek, sanırım bize hak verirsiniz.daha fazla bilgiyi, web sitesinden bulabilirsiniz.

Image

http://www.akilli.tv/

Tek Rakibi YouTube

Beyaz’ın popülerliği ile kullanıcılarla buluşan ama sunucuların yavaşlığı ve tasarımın kötülüğü nedeni ile bir gireni bir daha gelmemek üzere gönderen sitede, şu sıralar önemli değişimler yaşanıyor. Bu adresi de kaydetmekte fayda var.

Image

http://www.pikniktube.com/

:: Sizin önerdiğiniz video siteleri varsa SDN Forum’da paylaşın, herkes öğrensin.

Hazırlayan: Hakkı Alkan
SDN http://shiftdelete.net

 

Söz, sizde! Yorumunuzu ekleyin.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: