OyunSeveriz – Flash Oyun Sitesi

Türkiye’nin En Geniş Flash Oyun Sitesi

Corsair’den DDR2 fiyatına DDR3 kampanyası

Posted by oyunseveriz on May 10, 2008

 

DDR3 teknonojisine geçemeyen oyun ve performans meraklıları, Corsair’in bu kampanyasıyla DDR2 fiyatına DDR3 belleklere sahip olabiliyor.

Corsair’ın geliştirmiş olduğu yenilikçi bir ısı dağıtım sistemi olan DHX (Dual Path Heat Xchange), iki yollu ısı iletim sistemini kullanarak hem PCB, hem de PCB üzerindeki bileşenleri soğutmaya yönelik bir yapıya sahip. DHX modelli soğutucularda kullanılan PCB, özel olarak diğerlerine oranla daha uzun tutuluyor. Bu sayede bellek üzerindeki soğutuculara ısı iletiminin daha kolay ve etkili olarak sağlanabiliyor.

DHX, üzerindeki soğutucunun tarağı andıran görüntüsü ve kullanılan maddenin alüminyum olması sebebiyle bileşenlerden ve PCB’den çekmiş olduğu ısıyı hızlı ve kolay bir şekilde kasa içindeki hava akımına bırakıyor. Bu sayede belleklerin performanslı çalışabilmesi için gereken etkili soğutma sağlanmış oluyor. Performans meraklılarının daha az ücretle daha fazla performans ve yeni teknolojilerini kullanmalarını sağlayacak olan fiyatlandırmasıyla Corsair, DHX soğutucusuna sahip 2×1 GB 1333 MHZ ve CAS9 özelliklerine sahip
Corsair, TWIN3X2048-1333C9DHX belleklerin fiyatını 149 USD olarak kullanıcılarıyla buluştururken, DHX soğutucusuna, 2X1 GB 1600 MHZ ve CAS7 gibi hızlı bir tepki süresine sahip TWIN3X2048-1600C7DHX belleklerinin 379 USD’lık fiyatlarla sunuyor.

Performans ve kalite konusunda, teknoloji tutkunlarının yakından takip ettiği, Corsair, üretmiş olduğu üç ayrı serisi bulunan yüksek kalite güç kaynakları HX, TX ve VX serilerinin tamamını yakın bir zamanda Türkiye’de satışa sunmanın hazırlıklarını da yapıyor. Tamamı Japon üretimi olan, yüksek amper (beslenme) değerlerine sahip, aynı zamanda 80+ onayı taşıyan Corsair güç kaynakları, düşük ses seviyesi ve yüksek verimliliği ile ön plana çıkıyor. Kampanya hakkında daha detaylı bilgi için Dijitaltrend.com adresini ziyaret edebilirsiniz

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: