OyunSeveriz – Flash Oyun Sitesi

Türkiye’nin En Geniş Flash Oyun Sitesi

Fenerbahçe’den yalan haber tepkisi

Posted by oyunseveriz on May 10, 2008

FB yönetimi basında çıkan haberlere sert çıktı. Sarı Lacivertli yönetim Yalan ve asparagas haberler için Gazeteciler Cemiyeti ve Spor Yazarları Derneği’nden yardım istedi…

Fenerbahçe’nin resmi internet sitesindeki tepki haberi

BASIN MESLEK ÖRGÜTLERİNİN DİKKATİNE 
Fenerbahçe Spor Kulübü Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden biridir. Bu kulüp ülkesinin kurtuluş savaşı mücadelesinde kanını dökmüş, uluslararası mücadelelerde Türk bayrağını göndere çektirmiş yüzlerce genci yetiştirmiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü bugün binlerce sporcusu ve milyonlarca taraftarı ile şüphesiz Türkiye’nin en büyük ve önde gelen camialarından biridir. Milyonlara hitap eden bir kurum hiç şüphe yok ki basın yayın kuruluşlarının da ilgi odağıdır. Fenerbahçe ile ilgili en ufak bir haber tüm ulusal ve hatta uluslararası basında baş sayfalarda yer almaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü gazetecilik mesleğini basın meslek ilkeleri dâhilinde yapan bu mesleğin emekçilerine sonuna kadar saygılıdır. Kişilerin ve kurumların mahremiyetleri dışında haber niteliği taşıyan her türlü konuda basın ve yayın kuruluşlarının haklarının, görevlerinin ve kamuoyu üzerindeki etkisinin de farkındadır.

Ancak Fenerbahçe Spor Kulübü özellikle son yıllarda basınımızın bazı kesimleri tarafından yoğun bir şekilde yalan ve taraflı haber bombardımanına tutulmaktadır. Her gün yazılı ve görsel basında kulübümüz hakkında yayınlanan yüzlerce hatta bazen sayısı binleri geçen haberlerin maalesef yarısından fazlası yalan haberlerden oluşmaktadır. Gazetecilik mesleği ile kesinlikle bağdaştıramayacağımız yalan haber yapma durumu üzülerek görüyoruz ki adeta kanayan bir yara halini almıştır.

Tüm bunların yanında gazetecilik mesleğinin etik ve ahlaki kurallarına uymaksızın adeta fanatik birer taraftar edası ile gazete köşelerine çöreklenmiş bazı kişilerin milyonlarca kişilik bir camiayı hedef alan yalan senaryolar üretmesi, ürettiği bu çirkin yalan senaryolarını her fırsatta bas bas bağırarak her ortamda dile getirmesi, yazılan uydurma senaryolar ile kulübümüzün sahtekârlıklar yaptığının iddia edilmesi, kesinlikle spor ahlakı ile bağdaşmayacak davranış ve tutumlar sergilediğimizin öne sürülmesi ve bir takım masa başı oyunlar yürütüyormuşuz havası yaratılması tarafımızca kesinlikle kabul edilemez bir durumdur.

Fenerbahçe Spor Kulübü, mesleğini basın meslek ilkelerine uygun biçimde yapan, gazetecilik etiği içerisinde davranan oturduğu köşeleri ya da medyanın gücünü sadece kişisel çıkarları ya da egoları için kullanmayan her türlü basın emekçisine sonsuz bir saygı duymaktadır. Ancak bunun dışında masa başında yalan haberler yapan, gazete köşelerinde ve TV ekranlarında holigan bir tavır içerisinde öfke kusan, kamuoyunu sırf kendi çıkarları ve egoları nedeniyle yanıltan ve yalanlar uyduranları da şerefli gazetecilik mesleği ile aynı satırlar içerisinde anmak ve bu kişileri gazeteci olarak anarak bu mesleği layığıyla yapan insanlara hakaret etmek istemez.

Fenerbahçe Spor Kulübü basın yayın kurumlarının öneminin farkındadır ve kamuoyunun haber alma hakkına da sonuna kadar saygılıdır. Ancak Fenerbahçe Spor Kulübü bu noktada Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği gibi meslek örgütlerinden de kulübümüz hakkında yapılan yalan haberler ve çirkin saldırılar konusunda tavır sergilemesini beklemektedir. Bu tavrın gösterilmesi Türkiye’de şerefli, dürüst ve gazeteciliğin etik kurallarına uygun biçimde habercilik yapılması ve kamuoyunun doğru ve sağlıklı biçimde bilgilendirilmesi için şarttır.

Saygılarımızla
Fenerbahçe Spor Kulübü

FENERBAHÇE’NİN YALANLADIĞI HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: