OyunSeveriz – Flash Oyun Sitesi

Türkiye’nin En Geniş Flash Oyun Sitesi

Youtube Türkiye’yi ciddiye almıyor

Posted by oyunseveriz on May 12, 2008

Telekomünikasyon Kurumu İkinci Başkanı Galip Zerey, kapatmalarla gündeme gelen video paylaşım sitesi Youtube’un Türkiye’yi ciddiye almadığını söyledi

 

Zerey, sitedeki videolarla ilgili yaşanan sorunlarda Türkiye’de irtibata geçilebilecek bir yetkilinin olmadığını belirterek, “Youtube’un pek çok ülkede temsilcileri var. Ama Türkiye konusunda ağırdan alıyorlar. Bizi sadece siteyi kapattığımız zaman ciddiye alıyorlar” dedi.

GÜÇ GÖSTERİSİ

Özellikle Atatürk’e hakaret içeren videolar nedeniyle sık sık Türkiye’den erişimi engellenen Youtube son olarak geçtiğimiz hafta içerisinde bir kapatma ile daha karşı karşıya kaldı. Konuyla ilgili eleştirilerin odağı haline gelen Telekomünikasyon Kurumu adına açıklama yapan Zerey, şöyle konuştu:

“Biz uluslararası bir organizasyonuz, uluslararası bir web sayfasıyız. Sizin gücünüz bize yetmez’ anlayışı var. Olay bir nevi güç gösterisine dönüşüyor. Biz de tabi bu durumda gücümüzü kapatarak gösteriyoruz. Koşa koşa geliyorlar. Kapattığınız andan itibaren çok ciddileşiyorlar. Açmak da çok zor. Kapatırken mahkeme kararı ile kapatıyorsunuz. Açarken de mahkeme kararı gerekiyor. Aslında yargı süreci bu konuda çok hızlı işliyor. Ama 3 gün kapalı olması, 4 gün kapalı olması bile büyük kayıp. Ben ilerde birbirimizi daha iyi anlayacağımıza ve daha ciddi duracaklarına inanıyorum. Çünkü bu kapatmalar çok ciddi zarar veriyor siteye. Büyük reklamlar alıyorlar ve bunu kaybediyorlar.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: