OyunSeveriz – Flash Oyun Sitesi

Türkiye’nin En Geniş Flash Oyun Sitesi

ALDATILDIĞIM İÇİN ORGAZMI UNUTTUM

Posted by oyunseveriz on May 13, 2008

 
SEVİŞİRKEN ZEVK ALMANIZA RAĞMEN ORGAZM SORUNU YAŞIYORSANIZ, KORKULARI KAFANIZDAN ATIN. ÖN SEVİŞME DÖNEMİNİ UZUN TUTUN, RAHAT OLUN VE DOKUNMANIN VERDİĞİ HAZZA ODAKLANIN..

Gebe kalma endişesi zevk almayı engeller: Evli bir kadınım ve orgazm sorunum var. Sevişirken zevk duyuyorum ama sonuca varamıyorum. Doktor ‘Çocuk doğurmaktan korktuğunuz için’ diyor. Doğum kontrol hapı verdi ama bir değişiklik yok. Ne yapmalıyım? E.K./Almanya

Boşalmayı takıntı haline getiren, cinsellik hakkında olumsuz duygular taşıyan, vücudunu beğenmeyen ve kontrolü kaybetme korkusu yaşayan kadınlar orgazm sorunu yaşayabilir. Gebe kalmaktan korkmak da zevk almayı engelleyen etkenler arasında yer alır. Bu sorunu gidermek için kadınlarda orgazmın çoğunlukla direkt klitoris uyarısıyla oluştuğunu bilmeniz gerekir. Bunu sağlamak için eşinizle gerekli koşulları yaratmalısınız. Erojen bölgelerinizin eşiniz tarafından uzun süre uyarılması etkili sonuç verecektir. Orgazm olmayı beklenti haline getirmeden veya olmamayı göze alarak sevişmelisiniz. Sevişirken kendinizi ve eşinizi seyretmekten vazgeçmeli ve ön sevişme dönemini uzun tutmalısınız. Bu arada rahat olmalı ve dokunmanın verdiği hazza odaklamalısınız. Zamanla orgazm olmayı öğrenebilirsiniz.

Aldatıldığım için orgazmı unuttum: İlk eşimle evlenmeden birlikte olduk. Beni aldattığını öğrendikten sonra bir daha orgazm olamadım. Şimdiki partnerimle de orgazm olamıyorum. Sibel S./İzmir..

Kadının orgazm olması için birtakım koşulların sağlanması gerekir. Kadın, partnerine güvenmeli, onun tarafından sevildiğinden ve beğenildiğinden emin olmalıdır. Görüldüğü gibi kadın sadece fiziksel uyarılmayla orgazma ulaşamaz, psikolojik açıdan da rahat ve huzurlu olması gerekir. İlk eşinizin sizi aldatması, erkeklere karşı güveninizi yitirmenize neden olmuş, orgazm sorununuz da bununla birlikte ortaya çıkmış olabilir. Ancak artık geçmişi düşünmeyi bırakmalısınız, şu an beraber olduğunuz kişiyle orgazmı yaşayamamanız için hiçbir sebep yok.

Maddi sorunlarım var ve depresyondayım. Bu yüzden sertleşme sorunu ve cinsel isteksizlik yaşıyorum. Ne yapmalıyım? Hüseyin G./İstanbul

İş ve ev yaşamındaki sıkıntılar ve maddi sorunların yarattığı stres, ilk olarak kendini cinsel fonksiyonlar üzerinde gösterir. Öncelikle stresle baş etmeli, eşinizle açık ve olumlu bir iletişim kurmalısınız. Stresinizi azaltmak için birtakım gevşeme tekniklerini uygulayabilirsiniz. Sizi rahatlatacak etkinliklerde bulunabilirsiniz. Eşinize, bu durum karşısında hissettiklerinizi anlatın, size destek olmasını isteyin ve beraber çözüm aramayı önerin. Başaramama korkusundan dolayı cinsellikten kaçınmayın. Sorun çözülmezse bir cinsel terapiste başvurun.

Kız arkadaşımla ilişkiye girdikten en fazla dört saniye sonra boşalıyorum. Bu sürenin uzaması için neler yapmalıyım? Yusuf B./İstanbul

Erken boşalma sorunu yaşayan erkekler, birkaç basit teknikle bu endişesinden sıyrılıp; cinselliğin doğal bir zevk halini almasını sağlayabilirler. Öncelikle erkek; bedenini partneriyle uyum içinde hareket ettirmeli, şimdiye yoğunlaşmalı ve o anı duyumsamalıdır. Cinsel birleşmenin ansızın son bulacağı kaygısını da kafasından atmalıdır. Çünkü her cinsel sorun gibi erken boşalma da bu kaygıdan ya da bir rahatsızlıktan kaynaklanabilir. Aklını düşüncelerden arındıramayan, doğal bir şekilde cinselliği yaşayamayan erkek, boşalma konusunda sorun yaşar.

12 yıllık evliyim, hâlâ eşimle cinsel ilişkiye giremedik. O an geldiğinde kasılıyorum, bayılacak gibi oluyorum, çok çaresizim. Bir çare var mı? R.T./Şanlıurfa

Eşiyle cinsel ilişkiye girdiğinde, ağrı ve acı duyacağına inanan kadın, cinsel ilişkiyi reddeder. Ancak, bir erteleme ve kaçınma hastalığı olan vajinismusun tedavisi vardır. Bu yüzden moralinizi bozmayın. Önce bir jinekologa muayene olun. Normal şartlar altında normal bir kızlık zarı kanamaz, delinmez, patlamaz, yırtılmaz, cinsel ilişki ağrı ve acı yapmaz. Yani kendinizi kasmazsanız; ilk gece de yüzüncü gece de ağrı, acı ve kanamanız olmaz. Yine de başarılı olamazsanız eşinizle birlikte cinsel terapi almak için bir cinsel terapiste başvurun. (Sabah – CİNSEL TIP DERNEĞİ BAŞKANI DR. CEM KEÇE)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: