OyunSeveriz – Flash Oyun Sitesi

Türkiye’nin En Geniş Flash Oyun Sitesi

Erken boşalmanın çaresi bulundu!

Posted by oyunseveriz on May 21, 2008

İktidarsızlığa Viagra ile son verilmesinin ardından, erkeklerin bir diğer kabusu olan erken boşalmaya da çare bulunuyor.

Şimdiye dek yüzde 100 tedavisi olmayan ve çiftlerin cinsel yaşamını olumsuz etkileyen erken boşalma sorunu yeni geliştirilen ilaç sayesinde son bulacak.

ABD’de denemeleri başarıyla sürdürülen, Amerikan Üroloji Vakfı’nın yıllık genel kurulunda tanıtılan “Dapoxetin” adlı ilaç, Johnson and Johnson firmasına ait Orth-McNeil laboratuvarlarında geliştirildi. Dapoxetin’in klinik etkilerini inceleyen bilim adamlarından Minnesota Üniversitesi üroloğu Dr. Jon Pryor, şimdiye dek yüzde 100 tedavisi olmayan ve çiftlerin cinsel yaşamını olumsuz etkileyen erken boşalma sorununa bu ilacın sonunda çare olabileceğini kaydetti.

SÜREYİ 3-4 KAT ARTIRDI
Deneyler sırasında, erken boşalma sorunu olan, yaşları 18 ile 77 arasında değişen 2614 erkekten bir gruba 12 hafta boyunca 30 miligram, başka bir gruba 60 miligram Dapoxetin verildi. Bir grup erkek de plasebo aldı. Araştırma sonucunda, ilacın boşalmaya kadar olan süreyi 3-4 kat artırdığı belirlendi.

FDA İNCELEMEYE ALDI
Bu arada, ABD İlaç ve Gıda İdaresi’nin (FDA) de ilacın onayı için gerekli incelemelerini sürdürdüğü belirtildi. Bilimadamlarına göre, erkeklerin yüzde 27 ila yüzde 34’ü, cinsel eylemin ikinci dakikasında boşalmaya neden olan erken boşalma sıkıntısı çekiyor.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: